absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (mgr psychologii) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (mgr sztuki), doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Autorka licznych publikacji naukowych, w tym dwóch monografii: Dziecko rysuje, maluje, rzeźbi... Jak wspomagać rozwój dzieci i młodzieży (2011) oraz Terapia zajęciowa dla osób w okresie późnej dorosłości. Stan aktualny i pożądane kierunki zmian (2019). Teksty reportażowe i regionalistyczne publikowała m.in. w: „Midraszu”, „Miasteczku Poznań”, „Gazecie Wyborczej – Magazyn Szczecin” oraz w powiatowym tygodniku „Pojezierze Wałeckie”. Ilustratorka książek, prezentowanych m.in. podczas Salonu Ilustratorów (2017, 2018, 2019). Stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2020); kuratorka wystaw, m.in. upamiętniających lokalną społeczność żydowską w Tucznie i „Akiva Eger. Od rabina w Mirosławcu do nadrabina w Poznaniu. Obraz gminy żydowskiej w Mirosławcu na przełomie XVIII i XIX wieku”.
Jej zainteresowania naukowe dotyczą aktywizacji i usprawniania osób w okresie późnej dorosłości oraz edukacji kulturowej. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem wspólnot żydowskich na terenie Prus Zachodnich od XVIII do XX wieku.
FORMA wydała jej zbiór opowieści Planetoida, pechowy graf i wielka filozofia. Opowieści z przedwojennego Tuczna i okolic (FORMA 2022).