Karol Samsel Autodafe 8
Karol Samsel Autodafe 8
Anna Andrusyszyn Pytania do artystów malarzy
Edward Balcerzan Domysły
Henryk Bereza Epistoły 2
Roman Ciepliński Nogami do góry
Janusz Drzewucki Chwile pewności. Teksty o prozie 3
Anna Frajlich Odrastamy od drzewa
Adrian Gleń I
Guillevic Mieszkańcy światła
Gabriel Leonard Kamiński Wrocławska Abrakadabra
Wojciech Ligęza Drugi nurt. O poetach polskiej dwudziestowiecznej emigracji
Zdzisław Lipiński Krople
Krzysztof Maciejewski Dwadzieścia jeden
Tomasz Majzel Części
Joanna Matlachowska-Pala W chmurach światła
Piotr Michałowski Urbs ex nihilo. Raport z porzuconego miasta
Anna Maria Mickiewicz Listy z Londynu
Karol Samsel Autodafe 7
Henryk Waniek Notatnik i modlitewnik drogowy III
Marek Warchoł Bezdzień
Andrzej Wojciechowski Zdychota. Wiersze wybrane
(ur. w 1954 r. w Krakowie) – poeta, prozaik, eseista, autor wierszy dla dzieci, tłumacz, krytyk literacki, redaktor i współpracownik pism literacko-społecznych, m.in. „Krakowa” i „Nowych Książek”, wykładowca w szkole „creative writing” Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieszka w Krakowie. Laureat licznych nagród, m.in. Nagrody im. Andrzeja Bursy (1976), Nagrody im. Stanisława Piętaka (1981), Nagrody Miasta Krakowa (1990), Nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” (1999) i Nagrody Poetyckiej im. Bednarczyków za tom Poematy i wiersze do czytania na głos (2014). Opublikował blisko 30 książek. Ostatnio tomy prozy i szkiców: Greckie lustro (2011), Czarne notesy (o niekonieczności) (FORMA 2012), Motyl Wisławy. I inne podróże (FORMA 2014) oraz tomy poetyckie: Wiersze i między wierszami (2009), Poematy i wiersze do czytania na głos (2013), Nicoto, zmiz (Nicości, znikaj, wybór wierszy po czesku w tłumaczeniu Vaclava Buriana, Ołomuniec 2014).
Krzysztof Lisowski
Czarne notesy (o niekonieczności) to autorski diariusz, w którym drobne spostrzeżenia, migawki rzeczywistości, krótkie relacje z odwiedzonych miejsc, opisy ludzi i rzeczy, oraz metaforyczne przypowieści, liryczne frazy, czy zgoła aforyzmy współistnieją na równych prawach, tworząc jednolitą, spójną materię literacką.
Krzysztof Lisowski
Krzysztof Lisowski wygotował książkę niezwyczajną, użyteczną i piękną. Ten wybitny poeta, wytrawny eseista, miłośnik i subtelny znawca antyku, niestrudzony wojażer znalazł czas, by z cierpliwością i precyzją koronczarki, z wielką dbałością o każdy szczegół, ogromną, trudną do zliczenia liczbę różnorakich elementów złożyć w harmonijną całość, mieniący się kolorami i kształtami patchwork.