nowości 2024

Anna Andrusyszyn Pytania do artystów malarzy

Edward Balcerzan Domysły

Anna Frajlich Odrastamy od drzewa

Adrian Gleń I

Guillevic Mieszkańcy światła

Gabriel Leonard Kamiński Wrocławska Abrakadabra

Wojciech Ligęza Drugi nurt. O poetach polskiej dwudziestowiecznej emigracji

Zdzisław Lipiński Krople

Tomasz Majzel Części

Joanna Matlachowska-Pala W chmurach światła

Piotr Michałowski Urbs ex nihilo. Raport z porzuconego miasta

Anna Maria Mickiewicz Listy z Londynu

Karol Samsel Autodafe 7

Marek Warchoł Bezdzień

Andrzej Wojciechowski Zdychota. Wiersze wybrane

książki z 2023

Andrzej Ballo Niczyje

Maciej Bieszczad Pasaże

Maciej Bieszczad Ultradźwięki

Zbigniew Chojnowski Co to to

Tomasz Dalasiński Dzień na Ziemi i 29 nowych pieśni o rzeczach i ludziach

Kazimierz Fajfer Całokształt

Zenon Fajfer Pieśń słowronka

Piotr Fluks Nie z tego światła

Anna Frajlich Szymborska. Poeta poetów

Adrian Gleń Jest

Jarek Holden Gojtowski Urywki

Jarosław Jakubowski Baza

Jarosław Jakubowski Koń

Waldemar Jocher dzieńdzień

Jolanta Jonaszko Nietutejsi

Bogusław Kierc Dla tego

Andrzej Kopacki Życie codzienne podczas wojny opodal

Jarosław Księżyk Hydra

Kazimierz Kyrcz Jr Punk Ogito w podróży

Franciszek Lime Garderoba cieni

Artur Daniel Liskowacki Do żywego

Grażyna Obrąpalska Zanim pogubią się litery

Elżbieta Olak W deszczu

Gustaw Rajmus >>Dwie Historie<< i inne historie

Juan Manuel Roca Obywatel nocy

Karol Samsel Autodafe 6

Kenneth White Przymierze z Ziemią

Andrzej Wojciechowski Budzą mnie w nocy słowa do zapisania

Wojciech Zamysłowski Birdy peak experience

City 6. Antologia polskich opowiadań grozy

poezja

  • polwieczni_w_miescie.jpg

    Półwieczni w mieście

    Iwona Kępisty
    Wiersze Iwony Kępisty to próba domu. Zbudowania i ocalenia domu. Który zarazem sam ocala to, co najważniejsze. Bo jest summą tego wszystkiego, co autorka próbuje połączyć znakiem równości i współzależności, a więc – pamięci, nadziei, miłości, rodziny, wiary, wierności wobec tradycji i miejsc.

  • elementarz.jpg

    Elementarz

    Zuzanna Waligórska
    Miniatury poetyckie Zuzanny Waligórskiej można czytać jako serię autonomicznych przygód lub zapisanych w dzienniku akcydensów życia, ale również zobaczyć, że układają się one w dynamiczny autoportret dojrzewania. Są świadectwami narodzin wrażliwości, zawartymi w opowieściach o kontaktach pierwotnych, bliskich zerowemu punktowi poznania.

  • second_life.jpg

    Second life

    Krzysztof Niewrzęda
    Wrocławska Nagroda Poetycka SILESIUS 2011 (finał)
    Second life Krzysztofa Niewrzędy to współczesna powieść poetycka, która zdumiewa możliwościami języka oraz szokuje zawartą w niej treścią. Ale posiłkuje się również ironią i nie stroni od humoru. Jest baśnią przekraczającą granice swego gatunku. Jej bohaterem jest język, zmuszany przez słowa do tworzenia narracji, które przeradzają się w opowieść o zmaganiach sił manipulujących ludzką świadomością.

  • szczecin_un.jpg

    Szczecin unplugged

    Wiktoria Klera
    Debiutancki tom wierszy Wiktorii Klery Szczecin Unplugged nie jest poetycką monografią Szczecina. Miasto to nie pojawia się w perspektywie sentymentalnej ani tragicznej. Istnieje poza historią, symboliką, mitem genius loci. Po prostu jest – jako tło konieczne, które przypadło jednostce. Tło na co dzień raczej nieprzyjazne i często odrażające w najbliższych, zmysłowo doznawanych detalach.

  • popiol.jpg

    Popiół

    Krzysztof Niewrzęda
    popiół nie ma być wcale metonimią pożaru, zapowiedzią śmierci lub marności świata, skazanego na nieuchronną zagładę, ani znakiem powszechnej katastrofy, ani gestem osobistego przełomu, w którym autor przekreśla cały swój dotychczasowy dorobek. Popiół po prostu wypełnia popielniczki piszącego palacza jako uboczny skutek wysiłku poetyckiego. Jest zatem przeciwnie do oczekiwań – symptomem odrodzenia wyobraźni i przypływu twórczej furii.

  • elewator_1.jpg

    eleWator 1 (1/2012) James Joyce

    pierwszy numer kwartalnika literacko-kulturalnego

  • elewator_2.jpg

    eleWator 2 (2/2012) Jan Drzeżdżon

    drugi numer kwartalnika literacko-kulturalnego

  • 47_lotow.jpg

    47 lotów balonem

    Adam Zdrodowski
    Zdrodowski prywatnie skoncentrowany (we wszystkich sensach, na sensach, snach, seansach – projekcjach), ale nie osamotniony – jego teksty są przecież częścią literatury współczesnej. Mówiąc prościej, wiersze Zdrodowskiego opisują nasze, tj. współczesne, właściwości.

  • elewator_7.jpg

    eleWator 7 (1/2014) Julio Cortázar

    7. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

  • umlauty.jpg

    Umlauty

    Tomasz Pietrzak
    Nagroda Literacka NIKE 2015 (nominacja)
    Autor wcześniejszych tomów 
    Stany skupienia (2008) oraz Rekordy (2012), sięga po Umlauty, ten diakrytyczny drobiazg, by przypomnieć, że dzisiejsza pozorna homogeniczność tożsamości polskiej jest efektem niwelacji różnic, wymuszonego zapominania, które jednakowoż nie jest w stanie osiągnąć pełni niepamięci.

  • nizsze studia.jpg

    Niższe studia

    Maciej Cisło
    Nagroda Poetycka im. Krystyny i Czesława Bednarczyków 2016
    (nominacja)
    Autor przekracza granicę w różnych miejscach i na różne sposoby. Podąża naraz w kilku na pozór wykluczających się kierunkach, zagarniając oddalone od siebie obszary poezji: od fraszki do poważnej refleksji filozoficznej, od ekstatycznej idylli po ludyczną rymowankę, od prozy poetyckiej i aforyzmu, po wywodzące się z tradycji francuskiej wirtuozowskie vilanelle i przejęte z poezji wschodniej rubajaty.

  • elewator_10.jpg

    eleWator 10 (4/2014) Andrzej Bursa

    10. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

  • sample story.jpg

    Sample story

    Dorota Ryst
    Dorota Ryst w tomie Sample story opisuje różne stany i natężenia niepokoju, który wędruje pod skórą i przypomina o jałowej egzystencji. Bohaterka tej poezji szuka przyjaźni z ziemią, ona jest sprzymierzeńcem, pozwalającym przetrwać w ciasnym losie.

  • piosenki pikinierow.jpg

    Piosenki pikinierów

    Joanna Lech
    Piosenki pikinierów to wiersze, które śpiewają o śnie i zmysłach, życiu nocnym i dziennych poruszeniach, czasie utraconym i odzyskiwanym; to pieśni mijających się ludzi, melodie zakwitających dziewcząt i wkraczających w muzykę młodości chłopców.

  • ukrainska nadzieja.jpg

    Ukraińska Nadzieja. Antologia poezji

    Poezja potrafi dokumentować najważniejsze momenty w życiu narodu nieraz lepiej, niż depesze prasowe, reportaże, filmy i uczone opracowania. Ten zbiór wierszy, to Ukraina uchwycona w jednym z najważniejszych momentów jej historii. Niektóre z tych wierszy z pewnością będą czytać przyszli uczniowie ukraińskich szkół.

  • po_sobie.jpg

    Po sobie

    Artur Daniel Liskowacki
    Po sobie Artura Daniela Liskowackiego to zbiór wierszy, które wpisują się między egzystencjalne kreacje Leśmiana a zdumienia Białoszewskiego. Autorowi tomu bliżej jednak do tych ostatnich. Bliżej do kryzysowej dekonstrukcji niż do kreowania bytu wynalazkami języka.

    cena:19.90»15.00PLN
  • rzucone_na_swiatlo.jpg

    Rzucone na światło

    Rafał Mieczysłavsky
    W wierszach Rafała Mieczysłavsky'ego odbijają się obawy jednostki osamotnionej w zatomizowanym społeczeństwie zglobalizowanego świata, której życie, za sprawą wszechobecnej wirtualności, toczy się głównie przez obecność w sieci, a za jej pośrednictwem ulega także spłaszczeniu. Świadomy tego autor szuka więc azylu w echach przeszłości, w dawnych zaklęciach filozofii, religii i oczywiście w dawnej poezji.

    cena:19.90»16.00PLN
  • fotoalbum.jpg

    Fotoalbum

    Tomasz Majzel
    Wiersze z cyklu Fotoalbum są konsekwentną serią prób dotarcia do prawd najprostszych poprzez redukcję języka. Tomasz Majzel z namysłem cedzi słowa, dobiera je z rozwagą, a więc i odpowiedzialnością, a szlachetna asceza jego stylu, czy raczej posunięta do skrajności wstrzemięźliwość wyrażania, nadaje sugestywny ton ostrożnie ubieranym w słowa myślom.

    cena:19.90»16.00PLN
  • ksiaze_poetow.jpg

    Książę poetów żegna ukochane miasto

    Krzysztof Ćwikliński
    Wiersze z tomu Książę poetów żegna ukochane miasto, zapraszają w labirynty tradycji filozoficznej, religijnej, a przede wszystkim poetyckiej. Są pełne refleksów, odblasków i ech, pośród których iskrzą „skrzydlate” myśli, sentencje, cytaty oraz aluzje. Zestawienie tych wierszy, z biografią autora, zastanawia, a nawet niepokoi. Lecz nie dlatego, iż tonację nadaje im tragizm. Jest on bowiem wygasły, epicko obezwładniony i zrównoważony elegijnym nastrojem przemijania.

    Towar niedostępny
    cena:19.90»16.00PLN
  • teoria_wszystkiego.jpg

    Teoria wszystkiego

    Marek Wiśniewski
    Quasi-naukowy tytuł tomiku Marka Wiśniewskiego otwiera rozległe horyzonty epistemologii, zapowiadając największe ambicje poznania. Ale już nagłówek pierwszego utworu zapowiedź tę relatywizuje, wpisując dumny projekt w cudzysłów drwiny i autoironii, za pomocą której autor Teorii wszystkiego komentuje swój luksus przebywania w centrum wielkich tematów.

    Towar niedostępny
    cena:19.90»16.00PLN
  • Hilfe.jpg

    Hilfe

    Brygida Helbig
    Miniatury poetyckie z tomu Hilfe Brygidy Helbig niczym szkatułki, w których zamknięto okruchy życia oraz strzępy wrażeń i doznań, formują sens przypadkowej zawartości. Dosłowność zamykają w metaforycznym uogólnieniu, a konkret codzienności w perspektywie dziejów świata.

    cena:19.90»16.00PLN
  • predka_przedza.jpg

    Prędka przędza

    Tomasz Hrynacz
    W wierszach z tomu Prędka przędza Tomasz Hrynacz bilansuje swoje życie, posługując się wielkimi figurami czasu: przyszłość konfrontuje z przeszłością, a egzystencjalną nieprzewidywalność z fizjologicznym determinizmem.

    cena:19.90»16.00PLN
  • re_le rutki.jpg

    Re _ Le Rutki

    Grzegorz Strumyk
    Re _ Le Rutki Grzegorza Strumyka są zmienionym i uzupełnionym przez autora zbiorem wierszy, który ukazał się w 2009 r. pt. Le Rutki. Zbiorem uzupełnionym o nowe teksty, ale i o bardzo osobiste zdjęcia autora z jego córką.

    cena:19.90»16.00PLN
  • odpowiedz_retoryczna.jpg

    Odpowiedź retoryczna

    Mirosław Mrozek
    Nowy tom poetycki Mrozka to opowieść o „śmiertelnym znużeniu” pytaniami, na które odpowiedzi nie ma i nigdy nie będzie; to próba odnalezienia jakichś pewników, dotyczących istnienia, i zbudowania z nich spójnej rzeczywistości. Wiersze z Odpowiedzi retorycznej wydają się być zapisem stanów umysłu, oderwanego całkowicie od rzeczywistości, który zmaga się sam z sobą, sam siebie analizuje i sam sobie odpowiada.

    cena:20.00»16.00PLN
  • Wzgledy.jpg

    Względy

    Henryk Bereza
    W zbiorze Względy Henryk Bereza genialnie prosto i celnie odpowiada jak czytać Całą literaturę, czego od niej oczekiwać, co może nam ona podarować i jak czytać Jego samego.

    cena:21.90»18.00PLN
  • obroty_nieba.jpg

    Obroty nieba

    Kazimierz Brakoniecki
    Obroty nieba są wyłomem wobec większości tomików Kazimierza Brakonieckiego. Szlaki jego wędrówek poetyckich dotychczas wiodły bowiem głównie przez czasoprzestrzeń autobiografii a ich celem było poszukiwanie korzeni w geografii i historii.

    Towar niedostępny
    cena:21.90»18.00PLN
  • imie_wlasne.jpg

    Imię własne

    Helena Raszka
    Helena Raszka, zasłużona i uznana w kraju, a jednocześnie najbardziej szczecińska pośród poetek, nie miała szczęścia do systematycznej publikacji swych tomików. Dopiero teraz ukazuje się zbiór Imię własne, zawierający wiersze z lat 80. ubiegłego stulecia, a więc jest swego rodzaju zabytkiem, osobistym zapisem egzystencji poetki zmarginalizowanej w ostatnim okresie PRL.

    Towar niedostępny
    cena:21.90»18.00PLN
  • glosy_w_przestrzeni.jpg

    Głosy w przestrzeni

    Helena Raszka
    Czytając jedenasty zbiór wierszy Heleny Raszki, słyszymy głosy rozbrzmiewające w jej przestrzeni od półwiecza – wciąż podobne, a jednak ewoluujące zgodnie z rytmem oddechu i prywatnego kalendarza, w którym pamięć spokrewnia odległe daty i odświeża przeszłość.

    Towar niedostępny
    cena:21.90»18.00PLN
  • inne_swiatlo.jpg

    Inne światło

    Zbigniew Jasina
    Lektura tych wierszy nieuchronnie ożywia ich najważniejszy kontekst literacki – twórczość Zbigniewa Herberta. Tym bardziej, iż rozważania Jasiny skupiają się w podobnych jak u Herberta rewindykacjach. Są to rekonstrukcje domniemanych dramatów i klęsk osobistych postaci spoza pierwszego planu, tych przeoczonych i przemilczanych przez historiografię, bohaterów epizodów, którym nie przyznano statusu tragedii, odmówiono rozgłosu i upamiętnienia.

    cena:21.90»18.00PLN
  • cisza.jpg

    Cisza na planie

    Piotr Michałowski
    Zbiór Cisza na planie obejmuje wiersze napisane w ciągu ostatnich 7 lat – w różnych okolicznościach, sytuacjach i przede wszystkim stanach: od najbardziej prywatnych (jak sen), po najbardziej publiczne (jak wydarzenia z pierwszych stron gazet).

    Towar niedostępny
    cena:22.00»18.00PLN
  • rozsypanka.jpg

    Rozsypanka

    Halina Pląder
    Halina Pląder, której pierwsza książka nie jest początkiem, ale podsumowaniem długiego etapu aktywności poetyckiej, należy do tych autorek, które potrafią z przemijania czerpać siłę, przywilej dojrzałości ciekawie zaś wykorzystać. Reminiscencje poetki, choć okruchowe i szkicowe, zachowują niepowtarzalny smak detalu.

    cena:21.90»18.00PLN
  • orwo.jpg

    Orwo

    Zbigniew Wojciechowicz
    Przeglądanie starych fotografii zgromadzonych w rodzinnym albumie to zwykle sentymentalna podróż do źródeł czasu. Zbigniew Wojciechowicz podejmuje taką właśnie podróż, a tytuł jego tomiku wskazuje, iż jest to wyprawa w dość już odległą przeszłość lat 60. i 70., kiedy w sklepach z akcesoriami fotograficznymi królowała niemal niepodzielnie NRD-owska firma ORWO.

    Towar niedostępny
    cena:21.90»18.00PLN
  • niepotrzebne_skreslic.jpg

    Niepotrzebne skreślić

    Marek Wiśniewski
    Tytuł nowej książki może się wydawać poetycką prowokacją, bo w warstwie językowej ani jedno słowo tworzące ten zbiór wierszy nie jest zbyteczne i niepotrzebne. Po licznych i zamaszystych „skreśleniach” okazuje się, że skreślić, czy raczej zedrzeć trzeba maskę poety, pod którą lubi się ukrywać.

    cena:22.00»18.00PLN
  • zgloski.jpg

    Zgłoski

    Henryk Bereza
    Zgłoski są trzecim tomem poetyckim Henryka Berezy, który po historii ciała (Miary) i historii ducha (Względy), zaprezentował swoistą historię myśli. Wszystkie te trzy książki tworzą przejmujący i wzruszający portret człowieka, który nawet w tak ekshibicjonistycznej czynności jak pisanie o sobie, nie zapomina o najbliższych.

    cena:22.00»18.00PLN
  • przej.jpg

    Przejście

    Patryk Zimny
    Autor stawia na maksymalizm i aktualizuje to hasło jako największe wyzwanie w swej poetyckiej wędrówce. Wskazuje drogę do sacrum, ku wieczności i sprawom ostatecznym, ale zarazem jeszcze wyraźniej dostrzega jej niedostępność. Widzi bowiem przepaść między patosem a trywialnością.

    cena:22.00»18.00PLN
  • merton.jpg

    Merton Linneusz Artaud

    Ewa Elżbieta Nowakowska
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2013 (nominacja)
    Z przyjemnością przeczytałem nowy tom Nowakowskiej, najlepszy z dotychczasowych. Jest bardzo interesujący, nieco odmienna dykcja, a jednocześnie ogromne skupienie się na kilku wątkach, które paradoksalnie uzupełniają się bardzo naturalnie/wiarygodnie - między "systematyką", ciekawością, duchowością i szaleństwem; jakby cztery filary człowieczeństwa.

    cena:22.00»18.00PLN
  • laka_w_i.jpg

    Łąka wiecznego istnienia

    Jan Drzeżdżon
    Polskojęzyczne wiersze Jana Drzeżdżona nie zaistniały za jego życia. Traktowane przez własnego „ojca” (chciałoby się rzec: „ojczyma”) po macoszemu, trwały w uśpieniu – lub prawie w uśpieniu – po dziś dzień.

    cena:22.00»18.00PLN
  • ob_i_skraje_2.jpg

    Obrzeża i skraje

    Marek Maj
    Wiersze Marka Maja brzmią tak, jakby powstały przed stuleciem. Najlepiej się czują w środowisku konwencji wiersza regularnego, rymowanego wyraźnie, trafnie, zręcznie, ale nierzadko i z odkrywczością świadczącą o tym, iż nie zostały zapomniane lekcje awangardowego eksperymentu. Poeta świetnie porusza się po muzeach i magazynach dawnych konwencji lirycznych oraz systemów wersyfikacji.

    cena:22.00»18.00PLN
  • elewator_3.jpg

    eleWator 3 (1/2013) Oburzeni

    trzeci numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • tonic.jpg

    Tonic

    Mariusz Appel
    Oszczędny pod względem ilości wierszy Tonic jest już czwartym – po książkach Kocie łby (2004), Kotochwile (2005) i Blok rysunkowy (2007) – tomem poetyckim Mariusza Appela. Dobrze czyta się te zbiory w zestawieniu, obok siebie. Również dlatego, że nie zawsze chcą ze sobą współpracować (na przykład miejsce ekspresyjnej przerzutni zajmuje wyciszający epitet). Pokazują, że choć każdy autor ma swoje tematy, z którymi być może „się rodzi”, to jednocześnie na żadnego poetę język nie czeka na podorędziu, nie ma gotowych języków autentycznych.

    cena:22.00»18.00PLN
  • drzewo_oliwne.jpg

    Drzewo oliwne

    Zbigniew Jasina
    Wiersze Zbigniewa Jasiny to poetyckie medytacje. Ich tematem są problemy egzystencjalne, o których literatura mówi od zawsze – jednak Jasina potrafi o nich opowiedzieć własnym, przekonywającym i przejmującym głosem.

    Towar niedostępny
    cena:22.00»18.00PLN
  • elewator_4.jpg

    eleWator 4 (2/2013) Jorge Luis Borges

    czwarty numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • po_miedzy.jpg

    (Po)między

    Mirosława Piaskowska-Majzel
    Autorka wprowadza czytelnika w świat zwykłych, codziennych czynności, a pomiędzy nimi próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co kształtuje współczesną rzeczywistość, czy świat miniony (w tym kultura i religia), czy tylko my sami – pozbawieni korzeni, a przez to tożsamości. Jest więc w tym tomie refleksja na temat kondycji człowieka, przyczyny samotności i powody zagubienia.

    Towar niedostępny
    cena:22.00»18.00PLN
  • przedmowa do 5s.jpg

    Przedmowa do 5 smaków

    Tomasz Hrynacz
    Bycie poetą dla Tomasza Hrynacza jest usytuowaniem się w wielkiej przepaści dzielącej wielokrotnie zantagonizowane części świata. Między pejzażem, snem a słowem. Między sensualizmem, logosferą a transcendencją. I oczywiście – między egzystencją a perspektywą śmierci.

    cena:22.00»18.00PLN
  • elewator_5.jpg

    eleWator 5 (3/2013) Henryk Bereza

    5. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • eleWator_6.jpg

    eleWator 6 (4/2013) Wojna

    6. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • wiednice.jpg

    Więdnice

    Karol Samsel
    pierwsza część tryptyku "trzy pogrzeby"

    Więdnice odkrywają sens w wierności temu, co nieobecne. Docierają do miejsca, w którym poezja śmierci staje się poezją par excellence religijną.

    cena:22.00»18.00PLN
  • zgrzyty.jpg

    Zgrzyty

    Henryk Bereza
    Zgrzyty to niezakończony projekt, urwany. Paradoksalnie chyba też najbardziej właśnie skończony, bo tych kilka wierszy, jak je Henryk ręcznie na kartkach formatu a4 przepisał z różnych karteluszek i z drobnymi zmianami przepisał raz jeszcze, te 214 wersów, można czytać jak poemat.

    cena:22.00»18.00PLN
  • piesni i dramaty.jpg

    Pieśni i dramaty patriotyczne i osobiste

    Wojciech Stamm
    Dzieło Wojciecha Stamma to zbiór różnorodnych i często niemożliwych do sklasyfikowania genealogicznego tekstów, które polemizując z ustanowionymi wzorcami moralności, odwołują się do tekstów klasycznych, jak Dziady Mickiewicza czy struktury z modlitw chrześcijańskich i charakterystycznych toposów.

    cena:22.00»18.00PLN
  • elewator_8.jpg

    eleWator 8 (2/2014) Virginia Woolf

    8. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    Towar niedostępny
    cena:20.00»18.00PLN
  • liczby_nieparzyste_2023.jpg

    Liczby nieparzyste

    Małgorzata Południak
    Twórczością Małgorzaty Południak rządzi chaotyczna dynamika zmienności. Są w niej obrazy przemijania i destrukcji oraz rozliczne choroby przygodnie dotykanego świata. Jest skarga na życie i melancholia, jest lament i ból, tęsknota i samotność. Obcość między zastygłą przestrzenią wspomnień a odrażającą teraźniejszością. Zewsząd wyziera brak i niespełnienie. 

    cena:22.00»18.00PLN
  • pokoj na widoku.jpg

    Pokój na widoku

    Paweł Sarna
    Paweł Sarna pisze o „Sarnie”, a więc w jakiejś mierze o sobie – minionym, teraźniejszym i przyszłym, ale oznacza to także: zapamiętanym i wyimaginowanym.

    cena:22.00»18.00PLN
  • elewator_9.jpg

    eleWator 9 (3/2014) Granice

    9. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    Towar niedostępny
    cena:20.00»18.00PLN
  • splatania_g.jpg

    Splątania

    Katarzyna Gondek
    Katarzyna Gondek swobodnie porusza się między biegunami poetyk, z pełną świadomością użyteczności wynalazków starych i nowych, które sumują się w bogate instrumentarium  wersyfikacji i obrazowania.

    cena:22.00»18.00PLN
  • treny_echa_tropy.jpg

    Treny Echa Tropy

    Tomasz Majzel
    Tom poetycki Treny Echa Tropy można określić mianem retrospektywnej filozofii poetyckiej. Trudno ustalić, który z elementów świata Tomasza Majzela jest najważniejszy. Niczego się tutaj nie wartościuje, a wszystko jest wartością niepodważalną.

    cena:22.00»18.00PLN
  • elewator_11.jpg

    eleWator 11 (1/2015) Allen Ginsberg

    11. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • horyzont_w2.jpg

    Horyzont zdarzeń

    Mirosław Mrozek
    Konkurs Literacki imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie” 2014
    – 1 Nagroda
    Nagroda imienia Wisławy Szymborskiej 2015 – nominacja
    Dawno nie czytałem debiutanckiego zbioru wierszy tak dojrzałego. I na dodatek tak świetnie skonstruowanego (Janusz Drzewucki).

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_12.jpg

    eleWator 12 (2/2015) Krytyka

    12. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_13.jpg

    eleWator 13 (3/2015) Mieczysław Piotrowski

    13. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_14.jpg

    eleWator 14 (4/2015) Yukio Mishima

    14. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    Towar niedostępny
    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_15.jpg

    eleWator 15 (1/2016) Bieda

    15. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    Towar niedostępny
    cena:20.00»18.00PLN
  • Anna F_1i2_rgb.jpg

    Aby wiatr namalować / Tylko ziemia

    Anna Frajlich
    pierwszy i drugi tom poetycki Anny Frajlich, wznowione w jednym woluminie
    Nagroda Kościelskich 1981 (Tylko ziemia)

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_16.jpg

    eleWator 16 (2/2016) Stanisław Piętak

    16. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_17.jpg

    eleWator 17 (3/2016) Thomas Stearns Eliot

    17. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_18.jpg

    eleWator 18 (4/2016) Afryka

    18. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_19.jpg

    eleWator 19 (1/2017) Wielimir Chlebnikow

    19. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_20.jpg

    eleWator 20 (2/2017) Adam Wiśniewski-Snerg

    20. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_21.jpg

    eleWator 21 (3/2017) Woda

    21. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • elewator_22.jpg

    eleWator 22 (4/2017) Tibor Déry

    22. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:20.00»18.00PLN
  • krucha_wiecznosc.jpg

    Krucha wieczność

    Bartosz Sawicki
    Sawicki jest emocjonalnym chuliganem. Na wzór Geneta szuka człowieczeństwa i piękna w rynsztoku. Tapla się w najgorszej brei. Zwiedza najbardziej podejrzane zakamarki mózgu. Nieustannie konfrontuje wszystko ze wszystkim. Nie jest to jednak tania rozróba. Konsekwencja jest i owszem, a to wygląda już na metodę.

    cena:25.00»20.00PLN
  • bliskie spotkania.jpg

    Bliskie spotkania

    Halszka Olsińska
    „(...) moje słowa – piękne wiersze – nie są konwencjonalnym pustosłowiem (...). W Twoich wierszach urzeka mnie ich samoswojość, może należałoby napisać, ich prywatność, ale mogłoby to być mylące. One są jak najbardziej ponadprywatne, ich prywatność jest w samej formie, w tym, że się w nich do niczego poetycko nie przypisujesz (...).

    cena:25.00»20.00PLN
  • widmowy_refren.jpg

    Widmowy refren

    Agnieszka Mirahina
    Nagroda Literacka GDYNIA 2015 (nominacja)
    W jej poezji zdarzenie, jakie rodzi się na styku poezji, języka i świata nie rozgrywa się podł starannie rozplanowanego scenariusza, albo też: samo zdarzenie ma wobec scenariusza inne plany gry: „rozpisania na głosy tak wchodzi orkiestra / bez narracji na smyczy prowadząc ją smyczkiem”. Jest orkiestra i są głosy, wspólnie uczestniczą w performansie, którego sceną jest istnienie języka i istnienie w języku.
    cena:25.00»20.00PLN
  • amor_fati.jpg

    Amor fati

    Kazimierz Brakoniecki
    Po raz kolejny w twórczości Brakonieckiego manifestuje się rzeczywistość jako jedność w wielości. Wielości nieogarnionej, bo jest to „zanurzanie w widzeniu świata, aby poczuć / że do niego już nie należysz”. Nieosiągalna Jednia staje się próbą sensu, hipotezą nieznanej całości, wywiedzioną nie z aforystycznej formuły, lecz monstrualnego nagromadzenia dowodów istnienia.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • suche lany.jpg

    Suche łany

    Leszek Żuliński
    To odtworzony po wielu latach pamiętnik wyobraźni, w którym największą wagę zyskują – czy może właśnie odzyskują – rzeczy czasem najbłahsze, a symbolem spełnionego szczęścia bywa nie tylko próg miłosnej inicjacji, ale i zupa pomidorowa w domu babci. Bo to również – dokonywane z perspektywy ostatecznej – obrachunki z czasem, który uczy nas smakowania chwil, doznawania życia w każdym jego wymiarze.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • jeden_pokoj.jpg

    Jeden pokój

    Maria Bigoszewska
    Nagroda Literacka GDYNIA 2016 (nominacja)
    Zbiór wierszy Jeden pokój naznaczony jest piętnem wiecznie nienasyconego głodu świata. To zapis pragnień zachowania w pamięci okruchów codzienności, którymi karmią się zachłannie zmysły człowieka. Tom przynosi wyraz potrzeby znalezienia swoich enklaw bezpieczeństwa i eksklaw w państwie doskonale znanego, bo własnego i powszedniego domostwa.

    cena:25.00»20.00PLN
  • hermann brunner.jpg

    Hermann Brunner i jego rzeźnia

    Marcin Zegadło
    Hermann Brunner i jego rzeźnia to opowieść o pamięci, o pobycie na ziemi, końcu pewnych wędrówek i rozpoczynaniu nowych, przedzieraniu się przez doświadczenia języka i poszukiwaniu śladów tych, których już nie ma. Opowieść o dolach i niedolach wygnania, wędrówce przez ziemię bólu, ale także o szukaniu w świecie ratunku.

    cena:25.00»20.00PLN
  • spod 7 zebra.jpg

    Spod siódmego żebra

    Paweł Tański
    Codzienność służy zmysłom, a zmysły – sztuce. W poezji Pawła Tańskiego obserwujemy kilka wzajemnie dopełniających się aktywności artysty, który ulega pokusie przekładu intersemiotycznego. Rywalizują ze sobą malarstwo i muzyka, ale ostatecznie ustępują dziedzinie trzeciej, którą jest sztuka słowa, znajdująca ujście właśnie w poezji.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • 32_slady_ku.jpg

    32 ślady ku

    Miłosz Waligórski
    Tom 32 ślady ku to wielowątkowa opowieść o ludziach i zdarzeniach, które zaskakują swoją nieoczywistością i wzbudzają bunt. Gniew jest najważniejszą emocją książki pulsującej od uczuć i oczekiwań na to, co ma nadejść.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • malostki.jpg

    Małostki (2006-2015)

    Halszka Olsińska
    Małostki czytam ze szczególnymi emocjami, bo one – przez formalne podobieństwo do moich Miar i Względów – pokazują nieautentyczność artystyczną mojego wierszowania. Ja okazjonalnie ujawniam swoje marzenie o gnomicznych formach poetyckiego słowa.

    cena:25.00»20.00PLN
  • noc czerwi.jpg

    Noc czerwi

    Tomasz Hrynacz
    Introwertyczna od samego początku poezja Tomasza Hrynacza z każdym tomem nabiera coraz głębszego nacechowania egzystencjalnego. Tutaj, w Nocy czerwi, podmiotem egzystencji jest duch – właściwa, najbardziej istotna, najprawdziwsza forma istnienia.

    cena:25.00»20.00PLN
  • kreska.jpg

    Kreska

    Paweł Tański
    Wiersze Pawła Tańskiego są ciemną magmą wyobraźni, rozwijają się meandryczną logiką, w rytmie sennego porządku, gdzie jak w dobrze znanym kącie, powracają stare graty-tematy. Słowa często testują różne częstotliwości języka, jego tony i półtony, sny i mary.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • graffiti.jpg

    Graffiti

    Marta Zelwan
    Tom Graffiti to przejmujące notatki senne, to kronika chwil ciemności, czarnych nurtów jawy i halucynacji nocnych, to swoisty dziennik liryczny pisany w oczekiwaniu na lepszy czas.
    Ślady zmagań przeplatają się tu z momentami iluminacji, gdy światło porannych chłodów znaczy cienie na papierze, w wyobraźni i świecie, bo tam, gdzie ciemno, jest też jasno, widzenie światła nie jest możliwe bez ciemności i „prawie wszędzie jest radość”.

    cena:25.00»20.00PLN
  • glinna.jpg

    Glinna

    Paweł Tański
    Szokująca gra słów i zaskakujące metafory. Język wypowiada wojnę banałowi i wygrywa tę bitwę. Niezwykły kunszt kompozycyjny i mistrzowskie panowanie nad całością.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • dlugopis.jpg

    Długopis

    Miłosz Waligórski
    Bydgoska Literacka Nagroda Roku 2017 "Strzała Łuczniczki"
    Waligórski jest entuzjastą słowa, przygląda mu się z różnych odległości, testuje możliwości języka, ewidentnie bawi go jego zewnętrzne ubranie i melodia, która płynie na zdziwienie.

    cena:25.00»20.00PLN
  • wyraj.jpg

    Wyraj

    Bartosz Suwiński
    Wyraj to niezwykły zapis widzenia, patrzenia, oglądania i powidoków, uważnej obserwacji przyrody, natury, krain lasów, bagien, nadjeziornych krajobrazów, przyrzecznych brzegów, gdzie ludzkie stopy wytrwale błądzą...

    cena:25.00»20.00PLN
  • wolam cie po imieniu.jpg

    Wołam cię po imieniu

    Maria Bigoszewska
    Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy 2018
    Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida 2018
    (nominacja)
    Warszawska Premiera Literacka – książka września 2017

    Maria Bigoszewska swój najnowszy tom poetycki zatytułowała Wołam cię po imieniu i już w tym zdaniu kryje się symboliczne znaczenie wierszy – to bowiem przejmujący głos kogoś, kto wyraża nieustanną tęsknotę za obecnością bliskiego człowieka...

    cena:25.00»20.00PLN
  • nieme i puste.jpg

    Nieme i puste

    Janusz Kryszak
    Tom Nieme i puste to pełna niepokoju i lęku opowieść o ludzkiej kruchości i zagarniającej wszystko dokuczliwej niepewności. W tych przejmujących wierszach pojawiają się portrety bliskich umarłych, miejsca dzieciństwa i młodości, przestrzenie, których z każdym mgnieniem ubywa.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • rzeczy.jpg

    Rzeczy

    Lech M. Jakób
    Lech M. Jakób trwa przy rzeczach, czuje ich smak, waży każdy detal, to one są dla niego kotwicami sensu, na rozmytym morzu dni. Rzeczy zakorzeniają nas w świecie, przechowują pamięć naszych starań i przemijań, dają się poczuć, pozwalają skupić na sobie rozproszone myśli.

    cena:25.00»20.00PLN
  • jatentamten.jpg

    Jatentamten

    Bogusław Kierc
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2018 (finał)
    Enigmatyczne światy Bogusława Kierca zniewalają precyzją rytmu narzuconego słowom i obrazom. Poeta demonstruje najwyższy kunszt wiersza numerycznego z mistrzowsko wytyczoną przerzutnią i oryginalnym rymem rodem z awangardy, choć zauważymy również metapoetycki dystans do formy wierszowej, sygnalizowany żartem w postaci rymu ciętego.

    cena:25.00»20.00PLN
  • kontury.jpg

    Kontury

    Sławomir Kuźnicki
    Kontury to tom poetycki, który śni o smutku. Jego wewnętrzna moc podpowiada, że opisy, metafory, język emocji zawartych na kartach książki opolskiego poety i anglisty są niebywale przejmujące, wzruszające i wbijające się w krwiobieg czytelniczych rozmyślań.

    cena:25.00»20.00PLN
  • autodafe.jpg

    Autodafe

    Karol Samsel
    Autodafe to tom wstrząsający. Pod powierzchnią językowych łagodności kryjący światy niepokojące i przerażające. Książka rozpoczyna się od miękkiego zdania: „Mam aksamitne rękawiczki, wyobraź sobie, proszę. / Mam perłowe nausznice”, ale już po chwili mowa jest o ciemności, piwnicach i brudzie, mroku, lęku, i przedzieraniu się przez nicość i kręgi pustki.

    cena:25.00»20.00PLN
  • sztuka przekladu.jpg

    Sztuka przekładu

    Miłosz Waligórski
    Byłem ciekaw, jak mi to wytłumaczysz, Miłoszu, jak wyjaśnisz, skąd ten brud za pamięciami? Skąd biegła tamta rzeka, której nie było?

    Towar niedostępny
    cena:25.00»20.00PLN
  • autodafe_2a.jpg

    Autodafe 2

    Karol Samsel
    Poematy Karola Samsela trzeba czytać inaczej. W innych wymiarach i nie według zasad, do których nas przyuczono.

    cena:25.00»20.00PLN
  • jestem_i_2024.jpg

    Jestem i

    Andrzej Wasilewski
    Czytając ten poemat, pomyślcie, że jesteście podróżnikiem, który przechadza się po niezliczonych krainach i je wszystkie podziwia, jednakże nie zatrzymuje się, nie wybiera krainy, którą przemierza i opisuje.

    cena:25.00»20.00PLN
  • nawie.jpg

    Nawie

    Bartosz Suwiński
    Myślę, Bartku, że to Twoja najlepsza książka poetycka. Zwarta, wartka, przejmująca. Już na samym początku, w pierwszym wersie, stawiasz pytanie, które przydaje wielu tekstom nieoczekiwanego wydźwięku...

    cena:25.00»20.00PLN
  • wieki srednie.jpg

    Wieki średnie

    Marek Pacukiewicz
    Poezja ruderalna Marka Pacukiewicza bierze na swoje radary miejsca zapuszczone i opuszczone. Mając serce dla cywilizacyjnych odpadów, wiodących swój nieistotny żywot z boku głównych nurtów, zapuszcza się w rejony porzuceń. Szuka dla siebie wersów w bramach, na wysypiskach, za sklepem.

    cena:25.00»20.00PLN
  • robta_co_chceta_2.jpg

    Róbta, co chceta

    Marek Czuku
    Angażowanie literatury w dyskurs społeczny znowu wraca do łask. Niemniej mało który autor wypowiadający się de publicis potrafi tak głęboko jak Marek Czuku umieścić swoje refleksje w kontekście historycznym, udowadniając, że teraźniejszość jest skutkiem tego, co działo się w ósmej dekadzie minionego stulecia...

    cena:25.00»20.00PLN
  • bezpowrotne.jpg

    Bezpowrotne

    Joanna Matlachowska-Pala
    Poezja Joanny Matlachowskiej-Pali jest dyskretna, operuje ściszonym głosem, zwykle powściągliwa wobec hałasu wychodzi z milczenia, wraca do ciszy. To świat zwyczajnych konieczności, przyziemnych ostateczności – dotkliwie nieodzowny, bliski, bo każdy z nas składa się na jego obecność. Na umieranie każdego Jest.

    cena:25.00»20.00PLN
  • punk_ogito_2.jpg

    Punk Ogito

    Kazimierz Kyrcz Jr
    Jest w Punku Ogito Kazimierza Kyrcza jakaś głęboko wkorzeniona w całość tego projektu potrzeba uczciwego „zbójectwa” – nie tyle nawet burzenia, co podmywania systemów. Punktem wyjścia staje się tutaj najsłynniejsza persona liryczna wierszy Zbigniewa Herberta, zdecydowanie najbardziej sugestywna i najsilniej określona w przestrzeni całego poetyckiego polskiego wieku XX.

    cena:25.00»20.00PLN
  • na_zewnatrz_i_wewnatrz_2.jpg

    Na zewnątrz i wewnątrz

    Nicolas Bouvier
    Z lektury całości wychodzi się sytym, zregenerowanym i ubogaconym: Bouvier mistrzowsko łączy konfesję z obserwacją, po wirtuozersku także oswaja egzotyzm i orientalizm (oswaja, ale nie familiaryzuje – nie ma tu ani banałów sentymentalności, ani hipokryzji pobłażliwości).

    cena:25.00»20.00PLN
  • facet.jpg

    Facet z szybą

    Marek Czuku
    Już od początku lektury tomiku obserwujemy zagęszczenie odwołań intertekstualnych w mnogości cytatów i parafraz, o które potyka się poeta podczas przechadzek przez mieszane lasy tradycji literackiej i historii języka. W opresji wielostronnych uwikłań rodzi się zatem potrzeba ucieczki z labiryntu biblioteki w poszukiwaniu świeżych doznań, za którymi mogłyby podążyć słowa jeszcze nie zużyte.

    Towar niedostępny
    cena:26.00»21.00PLN
  • suma.jpg

    Suma

    Marek Żymła
    Poezja Marka Żymły to poezja, w której toczy się takie walki, gdzie stawką jest życie. To poezja pytań fundamentalnych i ostatecznych. To poezja, której istotą jest poważna rozmowa. Wszystko „dzieje się” tu w surowej, jakby „oczyszczonej” przestrzeni między człowiekiem a człowiekiem, między człowiekiem a Bogiem, między człowiekiem a śmiercią, czasem, przemijaniem.

    cena:26.00»21.00PLN
  • nareszcie.jpg

    Nareszcie

    Ewa Elżbieta Nowakowska
    W poetyckiej książce Ewy Elżbiety Nowakowskiej na pozór znajdziemy rzadko dziś spotykane wiersze o przyrodzie – widzianej zarówno w detalu, jak panoramie. Docenimy wtedy wyjątkowy zmysł obserwacji, plastyczność konkretu, wirtuozowską oszczędność w doborze języka opisu.

    cena:26.00»21.00PLN
  • prawdziwie noc.jpg

    Prawdziwie noc

    Karol Samsel
    druga część tryptyku "trzy pogrzeby"

    Czytam te wiersze – trudne, dążące do maksymalnej kondensacji sensu, a równocześnie jakby niechętne poetyckiemu efektowi – i nie umiem odpędzić myśli: dalej tylko milczenie. W obliczu milczenia zawodzą wszelkie klasyfikacje i miary: kalekie płody estetyki. Pozostaje ciało i język, który z ciała bierze swój początek.

    cena:26.00»21.00PLN
  • zmowy.jpg

    Zmowy

    Bogusława Latawiec
    „Zmowy” to przenikanie się czasów, ich dialog i zarazem agon. Wznawiane wciąż wojny i efemeryczne pokoje. To negocjacje, zawierane na moment porozumienia i rodzące się z nich kolejne nieporozumienia. Hipotezy integracji i dowody obcości.

    cena:26.00»21.00PLN
  • igly i szpilki.jpg

    Igły i szpilki

    Marek Czuku
    Tropami autobiografii duchowej Marka Czuku, podobnie jak we wcześniejszej jego książce poetyckiej Facet z szybą, są odwołania intertekstualne, ale tym razem ich lista jest znacznie krótsza. Pojawiają się już tylko w formie napomknień wytyczających krąg lektur poety: cytatów, parafraz i aluzji.

    cena:26.00»21.00PLN
  • jonestown.jpg

    Jonestown

    Karol Samsel
    Nagroda Poetycka imienia K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2017
    (nominacja)
    trzecia część tryptyku "trzy pogrzeby"
    Tytuł książki poetyckiej Karola Samsela, echo utopijnego projektu Jima Jonesa, sugeruje rewizję jednego z wielkich marzeń nowoczesności. Marzenia o świecie koniecznym – świecie oczyszczonym z przypadku.

    cena:26.00»21.00PLN
  • mullaghmore.jpg

    Mullaghmore

    Małgorzata Południak
    Nie przypadkiem za scenę dla swych rozterek i wysiłku przywoływania pamięci epizodycznej poetka wybiera krajobraz surowy, kontrastowy, otwarty i graniczny.

    cena:26.00»21.00PLN
  • dulszczynea.jpg

    Dulszczynea

    Zbigniew Wojciechowicz
    Obrazki prowincji kreowane ze znakomitym zmysłem obserwacji notują przede wszystkim konkret i detal. To niewątpliwy atut Wojciechowicza.
    Temat na pozór zamknięty, dawno skostniały w stereotypowych obrazach prowincji, utwierdzanych przez powieściopisarzy, reporterów i publicystów, okazuje się zaskakująco żywy.

     

    Towar niedostępny
    cena:26.00»21.00PLN
  • wiersze dla 1 czlowieka.jpg

    Wiersze dla jednego człowieka

    Ewa Sonnenberg
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2018 (nominacja)
    Sonnenberg to współczesna Szeherezada, pragnąca zamknąć świat w opowieści, której koniec uczepił się chmury, wędrującej na Wschód. Mamy tylko siebie i przestrzeń – mówi poetka – która domaga się od nas rozszczelnienia granicy, aby duch, nie kołatał się po czterech ścianach naszych kątów, szukając odpowiedniego dla siebie słowa, wcielenia, wyrazu.

    cena:26.00»21.00PLN
  • programy_w_labiryncie_2024.jpg

    Programy w labiryncie

    István Kemény
    Wybór wierszy najbardziej wpływowego spośród węgierskich poetów średniego pokolenia.

    cena:26.00»21.00PLN
  • podroze_w_pamiec_2023.jpg

    Podróże w pamięć

    Grażyna Obrąpalska
    „Elegijny dziennik podróży” – taką formułą można najkrócej opisać zbiór Grażyny Obrąpalskiej, gromadzący akcydensy odwiedzanych miejsc świata połączone w patchwork ze strzępami autobiografii.

    cena:26.00»21.00PLN
  • zaginiony w kreacji.jpg

    Zaginiony w kreacji. Poemat z przypadku

    Piotr Michałowski
    Zaginiony w kreacji to sugestywna opowieść o zmaganiu się z językiem, z tą siłą, która dąży do wolności, a w tkance wiersza prowadzi rozmaite gry zdystansowane ironią.

    cena:26.00»21.00PLN
  • pierzchajace_ogrody_2023.jpg

    Pierzchające ogrody

    Bogusława Latawiec
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2019 [nominacja]
    Widzenie, bycie, pamięć i wiedza spotykają się w słowie Bogusławy Latawiec, które wszystkie te akcje umysłu pragnie połączyć w momentalnym, a zarazem utrwalonym na papierze przeżyciu istnienia, które chce być dotknięciem całości bytu zatrzymanym na zawsze, ale musi przeminąć.

    cena:26.00»21.00PLN
  • stany zjednoczone.jpg

    Stany zjednoczone

    Marek Czuku
    Nowy tom wierszy (i małej prozy) Marka Czuku kontynuuje jego artystyczne poszukiwania, podczas których poeta w żadnym wypadku nie porzuca drogi ku innemu (innej) oraz przez rumowisko rozmaitych form i języków.

    Towar niedostępny
    cena:26.00»21.00PLN
  • okolicznik polnocnych pol.jpg

    Okolicznik północnych pól

    Paweł Tański
    Opis świata przypomina reportaż totalny, redagowany na potrzeby radia i telewizji, ale zarazem mieści geopolityczne plany boskie, obejmujące wszechwiedzę o rzeczach i zdarzeniach przeszłych i przyszłych, faktycznych i możliwych. Widoki w planie ogólnym zderzają się, niby w filmowym przeciwujęciu, z mikroobserwacją detalu w dużym zbliżeniu.

    Towar niedostępny
    cena:26.00»21.00PLN
  • dobor_dobr_2.jpg

    Dobór dóbr

    Tomasz Hrynacz
    Poezja Tomasza Hrynacza z tomu Dobór dóbr to nieustanne mocowanie się z rozpaczą, której można napluć w twarz jedynie językiem liryki, mową wiersza, buntem zdania, gniewem frazy, oporem słów.

    cena:26.00»21.00PLN
  • osiemnasty.jpg

    Osiemnasty

    Tomasz Majzel
    Tom poetycki Osiemnasty odsyła poza swe ciasne granice, poza napisane zdanie, a więc wychyla się w ciszę, która po nim zapadnie, by wypełnić przepaść za ostatnią klauzulą jakimś płodnym domysłem – wprawdzie precyzyjnie zaprogramowanym, a jednak nieprzewidywalnym.

    cena:26.00»21.00PLN
  • osa.jpg

    Osa

    Bogusław Kierc
    Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2020 (nominacja)
    Poeta zaprasza w świat na pozór dawno miniony, pulsujący rytmami przedawnionych dylematów miłości i śmierci, ujawniając jego zdumiewającą aktualność w uniwersalnej perspektywie egzystencji, którą niezmiennie wyznaczają Eros i Tanatos. Kunszt frazy i wiersza oddala nas od codzienności kolokwialnego języka, otwierając pokryte rdzą bramy doniosłego sensu.

    cena:26.00»21.00PLN
  • otulina.jpg

    Otulina

    Elżbieta Olak
    Monologi nieskażone żywiołem konwersacji i obudowane ciszą celnie oddają stan, którego doznajemy często, a który łatwiej przeżyć niż opisać. Dlatego wiersze Elżbiety Olak nie potrzebują długiego komentarza, lecz innej otuliny: empatycznego współmilczenia w cichej lekturze.

    cena:26.00»21.00PLN
  • autodafe 3.jpg

    Autodafe 3

    Karol Samsel
    Można się nie zgadzać z nihilistycznymi wiwisekcjami, brutalnymi skojarzeniami i wyznaniami bohatera-autora, ale nie można przejść obojętnie wobec takiego oczyszczającego dynamitu emocji, neurotycznych analiz, intelektualnych skojarzeń, odważnych wyskoków wyobraźni, groteskowych opisów bliskiej autorowi codzienności, które z intymnego tekstu wyznawczego tworzą wieloznaczny i radykalny utwór wykraczający poza bezpieczną literaturę.

    cena:26.00»21.00PLN
  • inaczej przemijam.jpg

    Inaczej przemijam

    Zbigniew Jasina
    „Inaczej pamiętam, inaczej przemijam” – pisze w swoim nowym tomie wierszy Zbigniew Jasina. Czy „inaczej” znaczy tu bardziej? Czy wprost przeciwnie: mniej, ale dzięki temu intensywniej? A może należy to czytać jeszcze... inaczej? Dopóki pamiętam – przemijam inaczej. Uważniej, pełniej, spokojniej; mimo że wędruję głębiej – w samego siebie. Do źródeł. Czystych, chociaż gorzkich.

    cena:26.00»21.00PLN
  • zlodziejska_kieszen_2.jpg

    Złodziejska kieszeń

    Maria Bigoszewska
    Nagroda poetycka im. Kazimierza Hoffmana „KOS” 2022 za najlepszy tom poetycki wydany w 2021 roku (nominacja)
    Te wiersze bolą. Jest w nich stłumiony płacz, ukryte cierpienie. Jest smak traconego życia. Prośba o dar zapomnienia i odmowa spełnienia. Erotyka jako odrzucenie, śmierć jako pożądanie.

    cena:26.00»21.00PLN
  • emotywny_zip_2.jpg

    Emotywny zip

    Tomasz Hrynacz
    Monologi nabrały nagłego przyspieszenia, jak gdyby napędzane kosmiczną tajemną energią. Śmigają tak, że nie może ich doścignąć żadna konwencja właściwa miłosnej liryce. Mkną na złamanie karku. Krótkie, jednosylabowe wyrazy w wygłosach wersów pozwalają usłyszeć krok biegnącego.

    cena:26.00»21.00PLN
  • nieoznakowany_szlak_2.jpg

    Nieoznakowany szlak

    Bogusława Latawiec
    Tytułowy „nieoznakowany szlak” to imperatyw poznania przez nieustanne błądzenie – labiryntem ścieżek, rozstajami i bezdrożami, otwartymi na wciąż nowe odkrycia.

    cena:26.00»21.00PLN
  • albowiem.jpg

    Albowiem

    Andrzej Ballo
    Albowiem to tom wierszy pełnych ludzkich obaw i poczucia deficytu sensu. Andrzej Ballo pisze o potrzebie bliskości, o próbach dystansowania się od nieustępliwego lęku.

    cena:26.00»21.00PLN
  • ladzia_jest_i_jest_p.jpg

    Łodzią jest i jest przystanią

    Anna Frajlich
    Niniejszy zbiór wierszy Anny Frajlich ujawnia wielotematyczne rozproszenie, ale został uszeregowany w naturalnym porządku genezy tekstów. Pozwala to mówić o poetyckiej diarystyce, eksponującej na pierwszym planie podmiot autobiograficzny z jego subiektywną perspektywą: wspomnień, notatek z bieżących zdarzeń, a także wędrownych przygód myśli – osobistych i publicznych – wysnutych z bezpośredniej mikroobserwacji albo będących oderwanym od konkretu uogólnieniem.

    Towar niedostępny
    cena:28.00»22.00PLN
  • umlauty_w3.jpg

    Umlauty (wydanie 3)

    Tomasz Pietrzak
    Nagroda Literacka NIKE 2015 (nominacja)
    Autor wcześniejszych tomów 
    Stany skupienia (2008) oraz Rekordy (2012), sięga po Umlauty, ten diakrytyczny drobiazg, by przypomnieć, że dzisiejsza pozorna homogeniczność tożsamości polskiej jest efektem niwelacji różnic, wymuszonego zapominania, które jednakowoż nie jest w stanie osiągnąć pełni niepamięci.

    Towar niedostępny
    cena:25.00»22.00PLN
  • karawadzje.jpg

    Karawadżje

    Bogusław Kierc
    trzecia część tryptyku mniemania
    Karwadżje to cudowny, swobodny i kunsztowny splot gatunków: obok wierszy, znajdujemy tu prozę eseistyczną, fragmenty autobiografii, interpretacje własnych utworów.

    cena:27.00»22.00PLN
  • kontrapunkt.jpg

    Kontrapunkt

    Krzysztof Gryko
    Poezja bywa jedynie formą możliwą zapisu egzystencji. Jej głównym tematem rozszczepionym na epizody staje się wówczas ustanawianie fundamentalnej relacji „Ja – Świat” jako powtarzalnego układu, który wyznacza zmienne sytuacje liryczne.

    cena:27.00»22.00PLN
  • pierwsze wspomnienie wg.jpg

    Pierwsze wspomnienie wielkiego głodu

    Małgorzata Południak
    Pierwsze wspomnienie wielkiego głodu to poetycka opowieść o szaleństwie, które opanowało ziemską przystań i rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie, niemal z prędkością światła, dotkliwie nieobecnego, będącego obiektem człowieczych tęsknot.

    cena:27.00»22.00PLN
  • zawsze gdzies jest noc.jpg

    Zawsze gdzieś jest noc

    Zbigniew Chojnowski
    Poeta szuka samookreślenia w migotliwych relacjach ze światem, z bliźnim, z transcendencją. W poszczególnych iluminacjach i epifaniach odnajduje argumenty na choćby cząstkową afirmację życia.

    cena:27.00»22.00PLN
  • eleWator_23.jpg

    eleWator 23 (1/2018) Witold Wirpsza

    23. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • eleWator_24.jpg

    eleWator 24 (2/2018) Wojwodina

    24. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • elewator_25.jpg

    eleWator 25 (3/2018) Oriana Fallaci

    25. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • eleWator_26.jpg

    eleWator 26 (4/2018) Wiesław Dymny

    26. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • inne kaprysy.jpg

    Inne kaprysy

    Andrzej Kopacki
    Ta kapryśna akcja poetycka Andrzeja wykracza poza wszystko, co o nim wiedziałem. Widać mało było – teraz będę mu jeszcze musiał zazdrościć wierszy.

    cena:27.00»22.00PLN
  • elewator_27.jpg

    eleWator 27 (1/2019) Sen

    27. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • wiersze poniemieckie.jpg

    Wiersze poniemieckie

    Dariusz Muszer
    To nie spoglądanie w okno świata. To defenestracja, chociaż tym razem – inaczej niż w wypadku swoich poprzednich tomów wierszy – Muszer jak gdyby się wahał.

    cena:27.00»22.00PLN
  • elewator_28.jpg

    eleWator 28 (2/2019) Elizabeth Bishop

    28. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • twarze swiata.jpg

    Twarze świata

    Kazimierz Brakoniecki
    Jesteśmy świadkami przeskoku iskry natchnienia, bo poezja Kazimierza Brakonieckiego odkrywa i wydobywa na światło dzienne tajemne, często apokaliptyczne i mistyczne, przesłanie wielkiego malarstwa, eschatologiczną prawdę, jaką niesie również wielka muzyka.

    Towar niedostępny
    cena:27.00»22.00PLN
  • jak_to_powiedziec_2024.jpg

    Jak to powiedzieć

    Dejan Aleksić
    Chipsy, ciastka, arbuzy, kohorty mrówek, jelenie rogi i blade glisty; rośliny doniczkowe, miotły, klucze, rondle, świeczki, kapcie i huśtawka. Zwierciadło zostało rozbite. Czytelnik przegląda się więc w odłamkach jak w tysiącu żyrandolowych kryształków.

    cena:27.00»22.00PLN
  • elewator_29.jpg

    eleWator 29 (3/2019) Andriej Płatonow

    29. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:25.00»22.00PLN
  • sonety ody wiersze dla M.jpg

    Sonety, ody, wiersze dla Marianny

    Andrzej Kopacki
    Nagroda Poetycka imienia K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2020
    Sonet, oda, wiersz – ilu z nas, poza Andrzejem Kopackim, pozwoliłoby dziś sobie na taki triadyczny skok? Ilu by taki skok umiało wykonać?

    cena:27.00»22.00PLN
  • teorie_naiwne_2.jpg

    Teorie naiwne

    Marek Maj
    Drugi zbiór wierszy Marka Maja, programowo już bliskich piosence poetyckiej, wyraźniej niż poprzedni Obrzeża i skraje proponuje jej dojrzałą odmianę autorską.

    cena:27.00»22.00PLN
  • cwiczenia_z_n_2.jpg

    Ćwiczenia z nieobecności

    Lech M. Jakób
    Lech M. Jakób już dawno napomykał, że jest zbyt wiele sygnałów o nieskończoności życia, aby je zlekceważyć i „stać się źle umarłym”. Poruszający tom mądrej poezji.

    cena:27.00»22.00PLN
  • powieki.jpg

    Powieki

    Zenon Fajfer
    Powieki to pierwszy tom wierszy Zenona Fajfera, który jednakowoż nie zrywa z dotychczasowym dorobkiem autora, pisarza znanego już i cenionego – przede wszystkim za autorską koncepcję liberatury.

    cena:28.00»23.00PLN
  • prosta.jpg

    Prosta

    Uta Przyboś
    Nagroda imienia Cypriana Kamila NORWIDA 2016, w kategorii 'literatura'
    Nagroda Poetycka imienia K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2016 (finał)
    Nagroda Literacka NIKE 2016 (nominacja)
    Uta Przyboś stanowi w poezji polskiej fenomen niezmiernie rzadki: weszła bowiem do literatury, zanim jeszcze zaczęła ją uprawiać samodzielnie i w pełni świadomie. Wielki prawodawca awangardy tworzył bowiem wspólnie z nią rymowanki stanowiące niejako dwugłos – dialog dorosłego wypracowanego języka poetyckiego z mową dziecięcą. Z interferencji dwóch wyobraźni rodziły się więc próby wspólnych interpretacji świata.

    cena:28.00»23.00PLN
  • widok_z_gw_2023.jpg

    Widok z głębokiej wieży

    Zenon Fajfer
    Gdzie jest głęboka wieża Zenona Fajfera? Jaki widok się z niej rozlega? Szukam jej w impresjach z podróży, w krzyku mew nad oceanem, na realnych i „przeczytanych” łąkach, na wzgórzu rododendronów pachnących literaturą, w weneckich olśnieniach i wielokrotnych odbiciach, w drobinach codzienności i intymności, w wędrówkach w głąb czasu wśród krajobrazów i ludzi, których już nie ma...

    cena:28.00»23.00PLN
  • zlota zyla.jpg

    Złota żyła

    Halszka Olsińska
    Słowa są dla autorki Złotej żyły nie tylko materiałem na wiersz, ale posiadają siłę zaczarowywania rzeczywistości. Ten performatywny wątek nie jest wypowiadany, ale odczuwalny.

    Towar niedostępny
    cena:28.00»23.00PLN
  • czego_potrzeba_do_szczescia_2024.jpg

    Czego potrzeba do szczęścia

    Péter Kántor
    Wybór wierszy nestora węgierskiej poezji współczesnej.

    cena:28.00»23.00PLN
  • Anna F_3i4.jpg

    Indian Summer / Który las

    Anna Frajlich
    trzeci i czwarty tom poetycki Anny Frajlich, wznowione w jednym woluminie

    cena:28.00»23.00PLN
  • notesprospera.jpg

    Notesprospera

    Bogusław Kierc
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2019
    (finał)
    czwarta część tryptyku mniemania
    Poemat Bogusława Kierca Notesprospera jest utworem bez precedensu w dzisiejszej polskiej literaturze. Można go nazwać summą życiowych, filozoficznych i artystycznych doświadczeń i przemyśleń autora.

    Towar niedostępny
    cena:29.00»23.00PLN
  • wolny_czlowiek_jeszcze_sie_nie_urodzil_2.jpg

    Wolny człowiek jeszcze się nie urodził

    Jurij Zawadski
    Poetą jest ten, kto tworzy swój świat. Jurek Zawadski go stworzył: raz pełen cierpienia, innym razem ironiczny. Przeszły i przyszły. Ale go nie ukrył.

    cena:26.00»23.00PLN
  • elewator_30.jpg

    eleWator 30 (4/2019) Świętość

    30. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • w_pospiechu_2.jpg

    W pośpiechu rzeka płynie

    Anna Frajlich
    W twórczości poetyckiej Anny Frajlich, wyprawy w przeszłość, zarówno podejmowane z własnej woli jak te mimowolne, niekiedy oniryczne, natrętne i obsesyjne – okazują się nie tyle celem, ile drogą do zbadania fenomenu pamięci.

    cena:28.00»23.00PLN
  • elewator_31.jpg

    eleWator 31 (1/2020) Leonardo da Vinci

    31. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • powrot_do_bretanii_2024.jpg

    Powrót do Bretanii

    Paol Keineg
    Paol Keineg nie chce być poetą bretońskim, a tym bardziej poetą francuskim, mimo że jako nieodrodny – i często marnotrawny – syn swojej ziemi uprawia literaturę w tych dwóch językach.

    cena:28.00»23.00PLN
  • elewator_32.jpg

    eleWator 32 (2/2020) Anna Kamieńska

    32. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • tu_i_tam_2023.jpg

    Tu i tam

    Yvon Le Men
    To poezja powitań i pożegnań, ostatniego horyzontu, którego cień kładzie się na wszystkim, co nazywamy naszym, własnym. To opowieść o pojedynczym słowie wypływającym ze swojej macierzy, niosącym pogłos przodków i echo wszystkich, którym służyło. To wiersze przekonujące, że w momentach granicznych, w sytuacjach ostatecznych, być może tylko poezja mieści w sobie żal i tęsknotę, radość i rozpacz, życie i śmierć.

    cena:28.00»23.00PLN
  • elewator_33.jpg

    eleWator 33 (3/2020) Chiny

    33. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • autodafe_4_2.jpg

    Autodafe 4

    Karol Samsel
    Poemat Karola Samsela to walka przypadku z konstrukcją. Przypadek rozrywa ciągi składniowe i myślowe. Sama materia poematu jest niezwykle różnorodna – cytaty z wielu sfer kultury (od popularnej do teologicznej) obrazują fascynacje poety całą złożonością dzisiejszego tekstowego wszechświata.

    cena:28.00»23.00PLN
  • elewator_34.jpg

    eleWator 34 (4/2020) Marek Nowakowski

    34. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • pies_gonczy_2.jpg

    Pies gończy

    Tomasz Hrynacz
    Pies gończy czytelnika nie tylko goni, tropi, oszczekuje, ale nade wszystko wyprowadza ze strefy komfortu. Nad tymi wierszami nie przechodzi się ze spokojem. One mają w sobie szczęk, szelest, wizg, poszept, podźwięk, pogwar. Hrynacz, stojąc na krawędzi (nie tylko słowa), opowiada pozór życia, tę „wielorazową marę”.

    cena:28.00»23.00PLN
  • dzien jest wierszem 2021.jpg

    Dzień jest wierszem, świat kolorem

    Piotr Michałowski
    Nagroda Literacka „Jantar” 2021 (nominacja)
    Michałowski przypomina się jako mistrz miniatur lirycznych. Odsłania swój sceptycyzm: „Póki trwa moja przyszłość, zawsze będę tracił”. Ale wciąż wierzy w czytelnika. Zaprasza do współuczestnictwa w świecie sztuki słowa atakowanym przez nicość.

    cena:28.00»23.00PLN
  • bardzo_dluga_zima_2.jpg

    Bardzo długa zima

    Jarosław Jakubowski
    Jakubowski zręcznie wykorzystuje stary, schleglowski jeszcze, mechanizm transcendentalnej bufonady, by pokazać swoją drażniącą przewagę nad czytelnikiem. Drażniącą, bo unik okazuje się w tym wypadku kuksańcem, a w najbardziej drastycznych przypadkach (jak finałowy wiersz „pojemny” Tak jest dobrze czy też dobrze pomyślany wiersz-moralitet Głowa) pchnięciem czy żgnięciem.

    cena:28.00»23.00PLN
  • pasterz_s.jpg

    Pasterz słoneczników

    Roman Chojnacki
    Powrót do kraju po trzydziestoletnim pobycie w Kanadzie może być szokiem rodzącym osobisty kryzys, który kojarzy się z finałem długotrwałej historycznej wojny, ale ostatecznie zamiast krzyku rozdarcia i rozpaczy wybrzmiewa spokojnie i refleksyjnie jako częściowo spodziewane rozczarowanie.

    cena:28.00»23.00PLN
  • elewator_35.jpg

    eleWator 35 (1/2021) Cyprian Kamil Norwid

    35. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • elewator_36.jpg

    eleWator 36 (2-4/2021) Eksperyment

    36. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:26.00»23.00PLN
  • piesn_slowronka.jpg

    Pieśń słowronka

    Zenon Fajfer
    „Chcesz już iść? Jeszcze ranek nie tak bliski,
    Słowik to, a nie skowronek się zrywa”.

    cena:28.00»23.00PLN
  • tykanie.jpg

    Tykanie

    Uta Przyboś
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2019 (nominacja)
    Tykanie to dotykanie, bliski kontakt ze światem zewnętrznym, czułe doznanie zmysłów, upewniające zarówno co do istnienia świata, jak istnienia podmiotu jego postrzegania. Tykanie to również mówienie komuś na „ty”, skracanie dystansu w relacjach interpersonalnych, zazwyczaj sygnał zażyłości, koleżeństwa lub przyjaźni, ale często spoufalanie graniczące z brakiem szacunku, podporządkowaniem, nawet agresją.

    cena:30.00»24.00PLN
  • wielostronna.jpg

    Wielostronna

    Uta Przyboś
    Nagroda Poetycka imienia K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ 2021 (nominacja)
    Swój kolejny tom poetka otwiera manifestem, wyrażając pragnienie objęcia całego świata i zagarnięcia całej siebie w księgę. Współuczestniczymy w uważnej obserwacji otoczenia, w której najważniejsze wydają się zbliżenia na detal; widzimy – by rzec za Szymborską „świat ze wszystkich stron świata”.

    cena:30.00»24.00PLN
  • ksiega_ramion_deszczu_2023.jpg

    Księga ramion deszczu

    Dariusz Muszer
    Dariusz Muszer, jako autor i jako tłumacz haiku: tradycyjnej, uprawianej od setek lat japońskiej formy poetyckiej, zaprasza na literacką wyprawę do krainy mini-poezji.

    cena:30.00»24.00PLN
  • plomiennie_obojetny_2023.jpg

    Płomiennie obojętny (o chłopcu, który chciał być Bogiem)

    Bogusław Kierc
    Nikt spośród literaturoznawców, krytyków, pisarzy i poetów nie zrobił dla twórczości Juliana Przybosia więcej niż Bogusław Kierc. Esej, a właściwie eseistyczny poemat Płomiennie obojętny, wydaje się summą myślenia o poezji i zmysłowego odczuwania poezji, ukoronowaniem wieloletnich doświadczeń Autora, znanych czytelnikom z Jego wierszy i eseistyki.

    cena:30.00»24.00PLN
  • dzieci_kns_2023.jpg

    Dzieci krótszej nogi Syzyfa

    Dariusz Muszer
    Jest to bardzo dobra poezja, świetna w swej złości zdzierania z życia różowych masek. Po takim zabiegu pozostaje tylko szarość, brud. Wszystko jest skażone, nieczyste, bardziej zwierzęce aniżeli ludzkie. Bezmiernie smutne.

    cena:30.00»24.00PLN
  • ksiazeczka_wyjscia_2.jpg

    Książeczka wyjścia

    Wojciech Czaplewski
    Książeczka wyjścia zdaje sprawę z podróży w czasie. Linearny przeklęty czas historii, czas kolisty i czas kwadratowy, metronomy pulsarów, czas starzenia się, niepojęta wieczność i niepojęte teraz, królestwo chaosu.

    cena:30.00»24.00PLN
  • autodafe_5_2.jpg

    Autodafe 5

    Karol Samsel
    Chciałem przeczytać tę piątą sekwencję konwulsyjnego poematu Karola Samsela „od deski do deski”, ale – nie ma „desek” (może trzeba by ogłaszać taką nieskończoną teraźniejszość mówienia – bez okładek?). Zatem dałem się porwać nurtowi...

    cena:30.00»24.00PLN
  • cialo_absolutu.jpg

    Ciało absolutu

    Kenneth White
    Kenneth White to jeden z najoryginalniejszych twórców pokolenia beat generation w Europie. W hybrydowej twórczości łączy namysł nad kulturą celtycką Zachodu z nurtami dalekowschodniej filozofii i religii.

    cena:30.00»24.00PLN
  • gra_w_holybke.jpg

    Gra w hołybkę

    Andrzej Kopacki
    Andrzej Kopacki jest uważnym obserwatorem, kimś pełniącym wśród polskich autorów jego generacji rolę kryminologa. Niepozorne detale – kajdanki, kępa krzaków, europejska flaga w ogrodzie – rozpalają poetyckie spojrzenie na większą całość.

    cena:30.00»24.00PLN
  • tarcze_z_pajeczyny.jpg

    Tarcze z pajęczyny

    Zbigniew Chojnowski
    Zbiór Chojnowskiego nawiązuje do najlepszych tradycji polskich sentencji.

    cena:30.00»24.00PLN
  • bodajze.jpg

    Bodajże

    Andrzej Ballo
    Andrzej Ballo nie uprawia „poezji w fazie krytycznej” i chwała mu za to. Dzięki jego pokorze nieoczekiwanie zyskujemy przyczółek, w którym można się schronić i wypracować (w wolnym czasie!) sposoby na przyszłe zasadzki literackich architektów i pseudodemiurgów.

    cena:30.00»24.00PLN
  • dutki.jpg

    Dutki

    Bartosz Suwiński
    Dutki są zarazem delikatne i mocne, zupełnie jak źdźbła trzciny. Dźwięk najprostszego i najpiękniejszego z instrumentów rozchodzi się po tomie Bartosza Suwińskiego we wszystkich kierunkach

    cena:30.00»24.00PLN
  • przebyt.jpg

    Przebyt

    Halszka Olsińska
    Dynamiczny językowy obraz świata obecny w wierszach z tego tomu powinien wzbudzać czytelniczy szacunek... Bo Przebyt to tom koneserski.

    cena:30.00»24.00PLN
  • miejsce_spotkania.jpg

    Miejsce spotkania

    Maciej Bieszczad
    Wiersze Macieja Bieszczada skupiają na sobie uwagę znamienną postawą poznawczą: zarazem autocentryczną i afirmatywną, wyrastającą z chrześcijańskiego obrazu świata oraz Słowa.

    cena:30.00»24.00PLN
  • dwku_belmondo.jpg

    Dzień, w którym umarł Belmondo

    Jarosław Jakubowski
    Bydgoska Nagroda Literacka Roku 2022 „Strzała Łuczniczki”
    [nominacja]
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ (za rok 2022)
    [nominacja]
    Nagroda Literacka im. ks. Twardowskiego za najciekawszy tom poetycki wydany w 2022 roku [wyróżnienie]
    W tomie wierszy Dzień, w którym umarł Belmondo Eros i Tanatos spotykają się, aby podjąć próbę negocjacji.

    cena:30.00»24.00PLN
  • nudne_wiersze.jpg

    Nudne wiersze

    Marek Czuku
    Umówić się do najmniejszego teatru świata, by nie śpiewać w chórze na berlińskim murze, bo najgorsze jest nudziarstwo i w życiu piękne są tylko chwile. Ale nad Krakowskim Przedmieściem nadal najjaśniej świeci gwiazda Narcyz, a komisariat policji zaatakowały kleszcze

    cena:30.00»24.00PLN
  • fitzclarence.jpg

    Fitzclarence

    Karol Samsel
    W Fitzclarence Karol Samsel podejmuje temat tekstu, literatury i literaturoznawstwa (obok wielu innych, równie ważnych i interesujących), nie odpowiada jednak na żadne z postawionych pytań, a tylko stawia kolejne. I chyba dobrze, ponieważ prawdziwa poezja jest przede wszystkim sztuką stawiania pyt

    cena:30.00»24.00PLN
  • wypozyczalnia_slow.jpg

    Wypożyczalnia słów

    Agnieszka Rautman-Szczepańska
    Wiersz rodzi się w skupieniu na sensualnym konkrecie albo w skoku w otchłań uogólnień. Agnieszka Rautman-Szczepańska próbuje połączyć te przeciwne metody twórcze w ich odmianach skrajnych: zderzając metafizykę z obserwacją biologicznego mikroświata komórek.

    cena:30.00»24.00PLN
  • licytacja_kamienia.jpg

    Licytacja kamienia

    Michał Filipowski
    Program poetycki wydaje się prosty, a wyznanie prostolinijne – właśnie dlatego, że faworyzuje obiektywną powierzchnię słowa i wiersza, że nie mami szczerością jakiegoś indywidualnego wnętrza, ale jest przyznaniem się do póz, masek i ról, które przybierać musi każda wypowiedź publiczna, nawet niezależnie od intencji.

    cena:30.00»24.00PLN
  • dzieje_poezji_polskiej.jpg

    Dzieje poezji polskiej

    Wojciech Czaplewski
    Otóż poezja to nie abstrakcja, lecz konkret, co targa trzewiami, więc ten zachwyt daje się ująć raczej gorącym językiem fizjologii i gwałtu niż chłodem refleksji i kalkulacji. Zdaje się, że nikt jeszcze nie napisał Dziejów poezji polskiej.

    cena:30.00»24.00PLN
  • nieskonczonosc_podrozy.jpg

    Nieskończoność podróży

    Inka Timoszyk
    Większość zbioru Inki Timoszyk wypełniają liryczne wyznania, introspekcje i autorefleksje, próbujące wielostronnie opisać sytuację osobistą w przecinających się perspektywach: egzystencjalnej, metafizycznej, religijnej i psychologicznej.

    cena:30.00»24.00PLN
  • uczulenia.jpg

    Uczulenia

    Paweł Gorszewski
    Nagroda Literacka im. Wiesława Kazaneckiego 2022 [nominacja]
    Uczulenia
    to konfesyjny tom o reakcji na światy bliski – rodzinny i daleki – systemowy; reakcji, która uczula, a więc wywołuje uczulenie i uwrażliwia, by na końcu stać się doświadczeniem formującym dorosłość współczesnego mężczyzny.

    cena:30.00»24.00PLN
  • autodafe_6.jpg

    Autodafe 6

    Karol Samsel
    Autodafe 6 (każda z sześciu części cyklu stanowi odrębny materiał, łączy je wszystkie nić nostalgii, a zarazem kontestacji) przypomina murmurando dronta dodo (Raphus Cucullatus) w krytycznej fazie obłędu.

    cena:30.00»24.00PLN
  • zanim_pslitery.jpg

    Zanim pogubią się litery

    Grażyna Obrąpalska
    Poezja Grażyny Obrąpalskiej nakierowana jest na drobne epifanie, które objawiają kruchy porządek wszystkiego. Autorka stawia na to, co ulotne, czego ledwo wiersz stara się dotknąć, nim uleci w niebyt.

    cena:30.00»24.00PLN
  • garderoba_cieni.jpg

    Garderoba cieni

    Franciszek Lime
    Wiersze Franciszka Lime podejmują próbę wyjścia z obszaru naznaczonego złem. Jednocześnie odważnie z nim obcują. Zaniepokojone i nieufne wywodzą się z intuicji i przeczuć.

    cena:30.00»24.00PLN
  • baza.jpg

    Baza

    Jarosław Jakubowski
    Bydgoska Nagroda Literacka Roku 2023 „Strzała Łuczniczki” [nominacja]
    Urzekł mnie ten tom od razu, po pierwszej lekturze i połknął jak Miłoszowy „biały wieloryb świata”.

    cena:30.00»24.00PLN
  • obywatel_nocy.jpg

    Obywatel nocy

    Juan Manuel Roca
    Liryka, którą Roca przedstawia, jest tylko w pewnym stopniu dyskretna oraz po europejsku transparentna – chociaż tu nawet język ezopowy uczy się trudnej, ale znaczącej sztuki „milczenia na temat”.

    cena:30.00»24.00PLN
  • birdy.jpg

    Birdy peak experience

    Wojciech Zamysłowski
    Obcujemy z projektem spełnionej babelicznej utopii, z bardzo ryzykowną, a poprzez to – arcyświeżą próbą poematu wizualnego. Przypomina się wielkie przestrzenne pisarstwo oraz osiągnięcia poezji wizualnej Stanisława Czycza. Przypomina się literacki bunt Bursy.

    cena:30.00»24.00PLN
  • dziendzien.jpg

    dzieńdzień

    Waldemar Jocher
    Minimal z mocą lingwizualu, kontakt poza tresurą baniek, czcionka wybita ze świata na aut. Dobrze w to wglądać z Jocherem, ruchowi poza burtą przypisywać ster.

    cena:30.00»24.00PLN
  • jest.jpg

    Jest

    Adrian Gleń
    Myślę o złożonych dłoniach poety, o których pisze Adrian Gleń w wierszu otwierającym tę książkę. Kojarzą mi się z modlitwą, nie w sensie religijnym jednak, tylko w takim, jaki miała na myśli Simone Weil, kiedy pisała, że modlitwą jest uwaga bez żadnej domieszki.

    cena:30.00»24.00PLN
  • pasaze.jpg

    Pasaże

    Maciej Bieszczad
    Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ (za rok 2023) [nominacja]
    Poezji Macieja Bieszczada od początku jego drogi twórczej towarzyszy pewność, że rzeczywistość nie ogranicza się jedynie do spraw materialnych, intelektualnych i psychicznych. Jest bowiem coś (a w zasadzie Ktoś) więcej, co (Kto) umyka zmysłowemu i racjonalnemu poznaniu.

    cena:30.00»24.00PLN
  • niczyje.jpg

    Niczyje

    Andrzej Ballo
    Andrzej Ballo nie zawodzi. Jego wiersze są równie dobrze osadzone w rzeczywistości i wyraziste, jak i naturalnie wyrastające z psychologii podmiotu czynności twórczych oraz przekonujące do siebie – czytelnik przechodzi więc od tekstu do tekstu bez niepotrzebnego ryzyka trafienia na mielizny tautologii czy entropię stylu.

    cena:30.00»24.00PLN
  • co_to_to.jpg

    Co to to

    Zbigniew Chojnowski
    Literacka Nagroda Warmii i Mazur „Wawrzyn” 2023 [nominacja]
    Zbyszku, przeczytałem z pożytkiem; od tych minidystychów zrobiło się mnie więcej, posługujesz się słowem, pod- i zasłowem, wokółsłowem, międzysłowem, podszewką znaczenia, słowem wielomownym i wieloznacznym, skromnym, prostym, a jakże bogatym...

    cena:30.00»24.00PLN
  • punk_ogito_wp.jpg

    Punk Ogito w podróży

    Kazimierz Kyrcz Jr
    Kazimierz Kyrcz nie ustaje w swoich próbach udomowiania i familiaryzacji wielkiego XX-wiecznego wzorca antropologii poetyckiej w Polsce – Pana Cogito z kart tomu Zbigniewa Herberta z 1974 roku. Kyrcza tym razem frapuje Punk Cogito w podróży...

    cena:30.00»24.00PLN
  • caloksztalt.jpg

    Całokształt

    Kazimierz Fajfer
    Całokształt to opowieść o niemożliwości początku i końca, o paradoksach istnienia i o istnieniu paradoksów, o silnym podmiocie i o jego braku, o tym, że słowo i obraz mogą być postrzegane w jednej chwili jako dopełnienie i przeciwieństwo.

    cena:30.00»24.00PLN
  • budza_mnie.jpg

    Budzą mnie w nocy słowa do zapisania

    Andrzej Wojciechowski
    Andrzej Wojciechowski jest poetą bez maski. Pisze wiersze od pół wieku, niekiedy z wieloletnimi przerwami. Zwięzłe i węźliste liryki wydają się ciemne i jakby pokryte bliznami. Mówią o takich bólach i rozpaczach, które powinny łączyć człowieka z człowiekiem.

    cena:30.00»24.00PLN
  • urywki.jpg

    Urywki

    Jarek Holden Gojtowski
    Holden w Urywkach potrafi jawić się na wiele sposobów, jednakże za każdym razem jest niestrudzonym poszukiwaczem literackich form wyrazu. To cenne, to wartościowe, bo czyniące jego podmiot czynności twórczych instancją zupełnie nieskalkulowaną, całkowicie nieprzewidywalną, wiodącą (ale nie zwodzącą) dla samej sztuki wodzenia.

    cena:30.00»24.00PLN
  • autodafe_7.jpg

    Autodafe 7

    Karol Samsel
    W tym płomieniu jest metoda.

    cena:30.00»24.00PLN
  • pytania_do.jpg

    Pytania do artystów malarzy

    Anna Andrusyszyn
    Kolaże Anny Andrusyszyn są dokładnie takie, jakie być powinny: skondensowane, przewrotne, dowcipne, pobudzające do myślenia.

    cena:30.00»24.00PLN
  • krople.jpg

    Krople

    Zdzisław Lipiński
    Liryczne ideogramy Zdzisława Lipińskiego są przejrzyście oszlifowanymi, drobnymi soczewkami, które z jednej strony pozwalają nam na wgląd w chwilę obecną, z drugiej zaś wyostrzają nasze spojrzenie skierowane w stronę wieczności i kosmosu.

    cena:30.00»24.00PLN
  • w_chmurach.jpg

    W chmurach światła

    Joanna Matlachowska-Pala
    Wiersze Joanny Matlachowskiej-Pali to ciche elegie wpisane w kolejne pory roku (z przewagą jesieni). To poezja bez fałszywego tonu, próbująca ocalić zachwyt i zmieścić w sobie smutek i żal po stratach, którymi znaczone są nasze biografie.

    cena:30.00»24.00PLN
  • gwiazda_drapieznik.jpg

    Gwiazda drapieżnik

    Ewa Elżbieta Nowakowska
    Niezależnie od zmiennych inspiracji, tematem ponadczasowym poezji pozostać może Kosmos – z jego patosem niewyczerpanych tajemnic, wywołujących wciąż nienasycony głód metafizyczny – pomimo zaawansowanej eksploracji naukowej i świetlanych perspektyw astronautyki.

    cena:32.00»26.00PLN
  • formy_odbioru.jpg

    Formy odbioru. Poetyckie przekazy z Bezrzecza i Szczecina

    Franciszek Lime
    Ta książka wyrasta z fascynacji literaturą i rzeczywistością, paradoksalnie czerpiąc siłę ze swojej słabości, gdyż w gruncie rzeczy jest ilustracją nieustannie ponoszonych porażek i fiaska, zapisania siebie w świecie i świata w sobie, w krzyżowym ogniu, w poplątanych pajęczynach, zagłuszanych falach, zerwanych łączach. Formy odbioru to wciąż ponawiane próby artykulacji tego, co ciągle się wymyka, odstaje, nie przywiera, a zalega, jest. Stąd uprzywilejowana rola poetyki notatki, gwałtownego błysku, treściwego flesza.

    cena:33.00»26.00PLN
  • w_deszczu.jpg

    W deszczu

    Elżbieta Olak
    Powtarzalne motywy ujawniają konsekwencję artystycznej samoświadomości, która poszczególne przypadki życia i jego poetycką dokumentację składa w spójny, choć nie sformułowany expressis verbis, manifest poetycki, będący zarazem programem egzystencji.

    cena:32.00»26.00PLN
  • nie_z_tego_swiatla.jpg

    Nie z tego światła

    Piotr Fluks
    Poezja Piotra Fluksa, osadzona głęboko w tradycji kultury śródziemnomorskiej, próbuje zarówno dokonać bilansu historii, jak służyć za komentarz do wydarzeń bieżących, oświetlając je refleksją uniwersalną...

    cena:32.00»26.00PLN
  • podrozowanie_wp_2023.jpg

    Podróżowanie w przestrzeni

    Małgorzata Południak
    Poetyckie migawki spojrzeń człowieka żyjącego w nadmiarach wrażliwości, „w cieniu żelaznych gór”, w więzieniu swych zmysłów.

    cena:33.00»27.00PLN
  • tyle_razy_nie_wiem.jpg

    Tyle razy nie wiem

    Zbigniew Chojnowski
    Uprawianie poezji Chojnowski rozumie jako poszukiwanie mądrości i ćwiczenie się w pokorze. Tom Tyle razy nie wiem jest również świadectwem etycznego sprzeciwu wobec buntu pozornego, bo opartego na kalkulacjach polityczno-merkantylnych i fałszywie pojętym dobru człowieka.

    cena:33.00»27.00PLN
  • przymierze_z_ziemia.jpg

    Przymierze z Ziemią

    Kenneth White
    W momencie, kiedy nasza nowoczesność się kończy, w okresie powszechnej relatywizacji i niewyobrażalnego przyspieszenia, kiedy teleskopy kosmiczne odkrywają miliony nowych gwiazd, globalnie rozpowszechnia się odczucie, mniej lub bardziej świadome, że planeta Ziemia ma przed sobą niewiele dni, że ludzkość, jeśli przetrwa (robotyzacja postępuje), to zaraz zaokrętuje się i odleci na inną planetę, że sztuka, w głębokim znaczeniu tego słowa, stała się powierzchowna, a zamiast niej otrzymujemy wszelkiego rodzaju przyjemne podróbki.

    cena:33.00»27.00PLN
  • zycie_codzienne_pwo.jpg

    Życie codzienne podczas wojny opodal

    Andrzej Kopacki
    Wiersze jak wydobywanie rudy. Andrzej Kopacki nie tylko buduje sztolnie i zjeżdża głęboko pod ziemię. Potem, aby pozyskać z rudy kruszec, musi ją poddać proces

    cena:33.00»27.00PLN
  • elewator_38.jpg

    eleWator 38 (3-4/2023) Leopold Buczkowski

    38. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:30.00»27.00PLN
  • czesci.jpg

    Części

    Tomasz Majzel
    Tomasz Majzel jest znany z tego, że pisze krótko, zwięźle, powściągliwie na zasadzie: „Mało słów / dużo »nie wiem«”. Poeta zapisuje, notuje mijający czas, filozofuje z przekornym poczuciem humoru, chwyta paradoksy i aforyzmy. Zajmują go spacery po parku i sprawy ostateczne.

    cena:33.00»27.00PLN
  • domysly.jpg

    Domysły

    Edward Balcerzan
    Poezję wybitnego literaturoznawcy, która wprawdzie była jego zajęciem pierwszym, ale dość wcześnie stała się „drugim”, a potem na długo porzuconym na rzecz nauki, wyróżnia najwyższa samoświadomość twórcza i bogactwo warsztatu. Edward Balcerzan nie zapomina o swej podwójnej roli i postrzega sztukę słowa arcykrytycznie.

    Towar niedostępny
    cena:33.00»27.00PLN
  • elewator_39.jpg

    eleWator 39 (1-2/2024) Koniec świata

    39. numer kwartalnika literacko-kulturalnego

    cena:30.00»27.00PLN
  • odrastamy_od.jpg

    Odrastamy od drzewa

    Anna Frajlich
    Jednym z głównych wątków nowego zbioru poetyckiego Anny Frajlich jest empatia wobec ofiar przemocy, zarówno dalekich i nieznanych, jak zapamiętanych z osobistych doświadczeń.

    cena:33.00»27.00PLN
  • kiedys jednak.jpg

    Kiedyś, jednak. Wiersze wybrane (1977-2020)

    Alina Biernacka
    Świat tej poezji jest bliski codzienności, a jednocześnie tak ruchliwy, tak przemienny, że poza codzienność wykracza, ogarnia kosmos. Życiowe doświadczenie łączy się z metafizyką, dlatego wiarygodną, bo zakorzenioną w „tu i teraz”.

    cena:35.00»28.00PLN
  • jakoby.jpg

    Jakoby

    Uta Przyboś
    Już na początku swego najnowszego zbioru Uta Przyboś zastrzega, że poszukuje nie radykalnej „istoty rzeczy”, lecz właśnie istoty jej zamglenia. Dlatego – jak można dopowiedzieć – zamiast dążyć do środka labiryntu, czule dotyka ścian, ociera się o zamknięte przejścia i uważnie śledzi swą krętą drogę, odnotowując kolejne zbłądzenia.

    cena:35.00»28.00PLN
  • dla_tego.jpg

    Dla tego

    Bogusław Kierc
    drugi tom dyptyku ODSIEB
    Bogusław Kierc – myślę, że w sposób najdoskonalszy z możliwych – udowadnia, że płeć, tak jak rytm, jest strumieniem, płochym i niestałym, i że jest w tym coś prawdziwie marmurowego, że istnieje heroizm bycia poza płcią (podobny może do nietzscheańskiego heroizmu bycia poza dobrem i złem).

    cena:35.00»28.00PLN
  • mieszkancy_swiatla.jpg

    Mieszkańcy światła

    Eugène Guillevic
    (1907-1997), najwybitniejszy poeta francuski pochodzenia bretońskiego, przywiązywał do niego wielką wagę, ponieważ uważał, że kamienne menhiry, symbole małej celtyckiej ojczyzny, o wiele silniej wpłynęły na jego poezję niż paryskie ulice, gdzie spędził większość lat swojego długiego życia.

    cena:35.00»28.00PLN
  • do_zywego.jpg

    Do żywego

    Artur Daniel Liskowacki
    Poeta odkrywa paradoksy oparte na nieoczekiwanych wykolejeniach słów i znaczeń. Rozbierane albo zderzane ze sobą związki frazeologiczne podważają utrwalone gnozy i klisze narzucane przez automatyzm wypowiedzi.

    cena:36.00»29.00PLN
  • oumuamua.jpg

    Oumuamua. Atlas wierszy światologicznych

    Kazimierz Brakoniecki
    Oumuamua Kazimierza Brakonieckiego zawiera wybór wierszy podróżniczo-refleksyjno-lirycznych, które przynoszą sugestywne opisy odwiedzanych przez poetę krain i miejsc oraz refleksję historiozoficzno-metafizyczną wzmocnioną osobistymi przeżyciami.

    cena:38.00»31.00PLN
  • po obu stronach.jpg

    Po obu stronach lustra. O poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego

    Grzegorz Tomicki
    Tomicki korzystając ze źródeł psychologicznych i filozoficznych czyta wiersze Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego w sposób, który działania twórcze podmiotu i zabiegi powiązane z konstruowaniem poetyckiego świata przedstawia w kategoriach rzeczywistych zachowań umysłu psychotycznego, w trakcie pełnego trudu układania relacji ze światem i ze sobą.
    Książka zawiera 10 niepublikowanych wierszy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego z cyklu jasnowidzenie.

    cena:40.00»32.00PLN
  • przeszczep.jpg

    Przeszczep [wiersze zebrane. tom 1]

    Anna Frajlich
    W swych lirykach z pierwszego okresu Anna Frajlich ujawnia kłopot z istnieniem na pograniczu dwóch światów – ojczyzny i obczyzny, pokazuje skalę zmiennych nastawień oscylujących pomiędzy negacją a afirmacją, poszukuje dystansu wobec niedogodności położenia w świecie i świetnie rozumie, że zadanie kształtowania własnego „ja” w nowych warunkach nie może zostać oderwane od form artystycznego wyrazu.

    cena:40.00»32.00PLN
  • byl_sobie.jpg

    Był sobie

    Bogusław Kierc
    pierwszy tom dyptyku ODSIEB
    Kolejna książka Kierca otwierająca nas na Tajemnicę. Tajemnica lalki okazuje się tajemnicą człowieka, a teatralność człowieczeństwem.

    cena:40.00»32.00PLN
  • poeta_poetow.jpg

    Szymborska. Poeta poetów

    Anna Frajlich
    Na długo zanim krytycy zdecydowali, jakie jest miejsce Szymborskiej na skali od poezji ultraawangardowej do tradycyjnej, czytelnicy wiedzieli, że osiąga ona doskonałą równowagę pomiędzy tymi skrajnościami i bez stwarzania nowego języka potrafi zadziwić nowoczesną, fascynującą techniką językową.

    cena:40.00»32.00PLN
  • powroty.jpg

    Powroty [wiersze zebrane. tom 2]

    Anna Frajlich
    W lirykach Anny Frajlich kategoria zamieszkiwania tworzy prywatną kronikę, wyzwala refleksje o czasie utraconym, płynącym i odzyskanym. Być i mieszkać to filozoficzne zadanie wyznaczania sensu i rozumienia losu podczas wędrówki po labiryncie niejasnych przypadków.

    cena:45.00»36.00PLN
  • zdychota.jpg

    Zdychota. Wiersze wybrane

    Andrzej Wojciechowski
    Struny, które potrąca poeta, są napięte do granic. Granic emocji, cielesności, mowy. Wydaje się wtedy, że dalej żadnej melodii wydobyć już nie zdoła i pozostanie tylko kakofonia dźwięków lub martwa cisza. I wtedy słyszymy jego głos: „Z dna wiersza przyszedłem”.

    cena:50.00»40.00PLN